Înscrie-te la Cursul Complet Școala Familiei
22 septembrie 2017
Vino cu noi să serbăm Unirea la Alba Iulia cu Școala Familiei, invitat special Părintele Sabin Vodă
22 septembrie 2017

Înscrie-te ACUM în tabăra de la Voina

Credem că lucrurile bune trebuie organizate cu grijă și din vreme, așa că vă provocăm deja cu tabăra pentru părinți și copii din perioada 30 octombrie-4 noiembrie, care se suprapune cu vacanța de toamnă a elevilor.

De ce atunci? Pentru că fiecare clipă petrecută în familie este importantă, așa că este timpul să profităm de timpul liber al copiilor noștri.

Cum Școala Familiei și-a făcut un obicei din a crea medii plăcute și ideale pentru familii, vă propunem o mini-vacanță departe de zumzetul orașului, la Cabana Voina în munții Făgăraș, județul Argeș.

Când?

30 octombrie-4 noiembrie

Ce se întâmplă în taberele noastre?

• Părinţii participă la atelierele Şcoala Familiei
    • Vom discuta despre conflicte, alimentație sănătoasă, impactul ecranelor, stiluri parentale și altele
    • Copiii (de minim 5 ani) participă la ateliere de arte plastice si muzică.
    •  Timp de calitate cu familia, excursii cu grupul, jocuri, seri speciale.

Pentru familiile care nu dispun de un autoturism personal, la Voina se poate ajunge cu microbuzele București-Lerești, iar de la Lerești Școala Familiei poate asigura transportul participanților.

Cât cost?

790 de lei/ persoană

Iulia Țoța

tabere@scoala-familei.ro

Iulia@TLCom.ro

telefon: +4 0741.308.867

Câteva gânduri ale participanților din alte tabere (Bușteni iarnă 2017)

(dați scroll stânga sau dreapta pentru următoarea mărturie)
  • Am avut parte de o experiență minunată, așa cum mi-am închipuit, dar nu m-am așteptat. Programul a fost foarte încărcat. Suntem foarte obosiți dar nu aș fi renunțat la nimic. Aș dori anual să existe un week-end vara, pt a ne întâlni cu foștii participanți împreună, dar și cu formatorii, de fiecare dată în altă locație.
  • Plec acasă cu experiențe noi, exemple de viață, informații despre un sti de viață sănătos, încrederea că se pot depăși obstacole și că atitudinea și ascultarea au un rol esențial
  • Plec din această tabără cu exemple pozitive, confirmări că ceea ce simt și fac este bine, idei și recomandări de pus în practică pentru a îndrepta ce nu fac bine, modele de adulți și copii de la care mă pot inspira pe viitor, bucurie că am participat, mulțumire pentru fericirea și implicarea copilului în tabără.
  • Mi-a plăcut la această tabără că am întâlnit oameni cu aceleași valori din a căror experiență, atitudine și comportament am învățat.
  • Mi-au plăcut exemplele practice, sunt mult mai valoroase decât teoria, pentru mine personal.

Înscrie-te în această tabără cu linkul de mai jos!

Tabără castelul Miclăușeni (jud. Iași)