București: deschidem înscrierile la cursurile tematice de scurtă durată
27 octombrie 2017
Au început cursurile Școala Familiei la Sebeș
30 octombrie 2017

București: Actorul Tomi Cristin s-a alăturat echipei de formatori Școala Familiei

Ne place când ajutăm părinții să-și înțeleagă mai bine copiii, să învețe cum să le fie alături, astfel încât să se bucure împreună de reușite.
Aceleași obiective l-au mânat și pe actorul Tomi Cristin (http://www.tnb.ro/ro/tomi-cristin) să se alăture proiectului de Educație pentru părinți Școala Familiei. Acesta va susține în perioada următoare 3 ateliere dedicate atât adolescenților, părinților cu copii de toate vârstele cât și cuplurilor.

Iată care sunt ateliere la care vă așteaptă Tomi Cristin:

Curs tematic Evenimente Școala Familiei cu Tomi Cristin

16 noiembrie – de la ora 18.00 – Public speaking cu actorul Tomi Cristin (curs pentru adolescenti)

20 noiembrie- de la ora 18.00 – Serata de dans în familie (atelier pentru cupluri)

7 decembrie- de la ora 18.00 – 100 de întrebări despre parenting

Formatori: Tomi Cristin

Cui ne adresăm?

• părinților cu copii
  • viitorilor părinți
  • persoanelor interesate de tematica creșterii și educării copiilor și/sau a familiei
  • persoanelor implicate în educația copilului: bunici, bone
  • cadrelor didactice
  • educatoarelor (creșe, grădinițe) și profesorilor învățământ primar, gimnazial și liceal
  • altor persoane implicate în educația copiilor
  • educatorilor și învățătorilor din after-school, consilierilor în educație, pedagogi ș.a.

Pentru orice informație, vă stăm la dispoziție la bucuresti@școala-familiei.ro

Pentru înscrieri, completați formularul de mai jos: