În noiembrie dansăm în familie – Scoala Familiei
Atelier de Public Speaking cu actorul Tomi Cristin
10 noiembrie 2017
100 de întrebări de parenting
10 noiembrie 2017

În noiembrie dansăm în familie

dansam-in-familie

Ne place când ajutăm părinții să-și înțeleagă mai bine copiii, să învețe cum să le fie alături, astfel încât să se bucure împreună de reușite.

Știm că viața de cuplu poate deveni uneori dificilă, mai ales când familia se mărește, responsabilitățile partenerilor cresc și timpul alocat partenerilor este din ce în ce mai redus. Chiar și așa, există cupluri care reușesc să treacă este dificultăți, își îmbunătățesc comunicarea și reușesc să aibă o viață frumoasă și împlinită împreună.
Cum nu există o rețetă pe care un expert să ți-o dea și pe care să o aplici cu succes în propria familie, noi ne propunem altceva. Tomi și Alina Cristin te vor ajuta, pe tine și soțul/soția ta să descoperiți care sunt punctele slabe ale relației pe care o aveți dar mai ales, cum să găsiți soluții.
Ce legătură există între dans și viața de cuplu? MARE
CE VEI AFLA DUPĂ SERATA NOASTRĂ? Nu vei afla nimic, dacă nu vrei. Dar dacă ai curaj și insiști…vei afla de ce împărțirea 50% – 50% a sarcinilor poate diviza familia, apoi vei auzi lucruri legate de planificarea programului familiei, îngrijirea bunurilor, asigurarea nevoilor nutriționale ale familiei. Cu toate acestea, deși nu va fi ușor, sperăm să petrecem împreună o seară de neuitat.
Te așteptăm cu drag pe tine împreună cu partenerul tău de viață!

Iată care sunt ateliere pe care le von desfășura cu actorul Tomi Cristin:


20 noiembrie- de la ora 18.00 – Atelier de Public speaking pentru adolescenți

7 decembrie- de la ora 18.00 – 100 de întrebări despre parenting

Formatori: Tomi Cristin 


Cui ne adresăm?

  • părinților cu copii
  • viitorilor părinți
  • persoanelor interesate de tematica creșterii și educării copiilor și/sau a familiei
  • persoanelor implicate în educația copilului: bunici, bone
  • cadrelor didactice
  • educatoarelor (creșe, grădinițe) și profesorilor învățământ primar, gimnazial și liceal
  • altor persoane implicate în educația copiilor
  • educatorilor și învățătorilor din after-school, consilierilor în educație, pedagogi ș.a.

Pentru orice informație, vă stăm la dispoziție la bucuresti@școala-familiei.ro

Pentru înscrieri, completati formularul de mai jos

Comments are closed.