Atelier de Public Speaking cu actorul Tomi Cristin – Scoala Familiei
Au început cursurile Școala Familiei la Sebeș
30 octombrie 2017
dansam-in-familie
În noiembrie dansăm în familie
10 noiembrie 2017

Atelier de Public Speaking cu actorul Tomi Cristin

Ne place când ajutăm părinții să-și înțeleagă mai bine copiii, să învețe cum să le fie alături, astfel încât să se bucure împreună de reușite.

Majoritatea copiilor noștri sunt deficitari atunci când vine vorba despre interacțiunea cu cei de seama lor, cu atât mai mult despre a susține o lucrare în fața clasei chiar despre susținerea unei prezentări mai ample în fața unui public extins.
Asta este motivul pentru care Școala Familiei a adus în componența cursurilor sale atelierul de Public Speaking pentru adolescenți. Și nu oricum ci cu ponturi chiar din partea experților. Tomi Cristin, actor la Teatrul național din București s-a alăturat echipei Școala Familiei pentru a ajuta copiii și adolescenții care vor sa-și depășească limitele de comunicare cu ceilalți.
Ce vor învăța participanții?
Cum să folosească instrumentele actorilor pentru a-și depăși emoțiile când vorbesc cu cineva
Cum?
Tomi Cristin (http://www.tnb.ro/ro/tomi-cristin) folosește metode interactive și distractive potrivite adolescenților

Iată care sunt ateliere pe care le von desfășura cu actorul Tomi Cristin:

20 noiembrie- de la ora 18.00 – Serata de dans în familie (atelier pentru cupluri)

7 decembrie- de la ora 18.00 – 100 de întrebări despre parenting

Formatori: Tomi Cristin

Cui ne adresăm?

• părinților cu copii
  • viitorilor părinți
  • persoanelor interesate de tematica creșterii și educării copiilor și/sau a familiei
  • persoanelor implicate în educația copilului: bunici, bone
  • cadrelor didactice
  • educatoarelor (creșe, grădinițe) și profesorilor învățământ primar, gimnazial și liceal
  • altor persoane implicate în educația copiilor
  • educatorilor și învățătorilor din after-school, consilierilor în educație, pedagogi ș.a.

Pentru orice informație, vă stăm la dispoziție la bucuresti@școala-familiei.ro

Pentru înscrieri, dați click pe fiecare link de mai sus:

Comments are closed.