Evenimente viitoare – Scoala Familiei

26 aprilie 18 @ 18:30 - 20:30
U Business Center, Bulevardul Iancu de Hunedoara 8
București,România

Vă propunem să vorbim despre lucruri simple, despre hrana integrală și susținem menținerea stării de sănătate și prosperitate printr-o înțelegere în amănunt a hranei noastre. Haide să ne cunoaștem și să aducem claritate în acest subiect atât de cercetat în ultimul timp!
Iar sănătatea, frumusețea și împlinirea noastră să aibe suport, așa cum e firesc, și în farfuria noastră!

mai 2018

București, Curs Complet: 2. Despre arta comunicării în cuplu

5 mai 18 @ 9:30 - 11:30

Înțelegerea celuilalt și o comunicare cât mai bună, mai intimă, sunt chei de boltă în menținerea și dezvoltarea unor familii sănătoase și de durată.

Râmnicu Vâlcea, Atelier: Alimentația sănătoasă

12 mai 18 @ 10:00 - 12:00
Arhiepiscopia Ramnicu Valcea, Strada Episcopia, nr.1
Râmnicu Vâlcea,
lei50

În cadrul acestui modul înțelegem de ce ne plac atât de mult alimentele procesate, cum să înlocuim un comportament alimentar nesănătos cu unul benefic corpului nostru și ce opțiuni de meniuri sunt disponibile în acest sens.

București, Atelier: Educația și mesajele mediului virtual

17 mai 18 @ 18:30 - 21:00
Training Room Școala Familiei, Calea Plevnei nr 61, sala 8, et 1
București,Romania
lei

De ce sunt copiii noștri atât de captați de ecranele electronice?
Cine este mai eficient în educație: școala, părinții sau jocurile pe calculator și Facebook-ul?

București, Cusr Complet: 4 Atașamentul, baza relaționării

19 mai 18 @ 9:30 - 11:30

Cum să pui bazele sănătățiii emoționale pentru copilul tău?
Ce este și de unde vine siguranța emoțională a copilului?
Cum să ai un copil sănătos emoțional?

Află mai mult »

București, Curs Complet: 5. Ce fel de părinte sunt? Autoritatea și stilul meu parental

19 mai 18 @ 12:00 - 14:00
adolescenta-bucurii-provocari

în multitudinea de concepte și paradigme disponibile, părinții se simt fie dezorientați, fie vinovați că nu abordează stilul parental corect. De aceea, în cardul celui de-al cincilea atelier al Cursului Complet Școala Famililiei „Părinți pregătiți, familii fericite” părinții vor învăța ce înseamnă fiecare stil parental în parte, vor descoperi care este cel mai potrivit pentru familia lor și vor putea decide în cunoștință de cauză ce stil li se potrivește cel mai bine.

București, Curs Complet: 6. Plan personalizat de parenting

20 mai 18 @ 17:00 - 19:00
Training Room Școala Familiei, Calea Plevnei nr 61, sala 8, et 1
București,Romania

Nicio familie nu seamnă cu celelalte, așa că Școala Familiei are o abordare personalizată chiar și atunci când vine vorba de Educație pentru părinți.

iunie 2018

Râmnicu Vâlcea, Curs scurt: Ghid de supraviețuire în adolescență (atelier comun părinți-adolescenți). Una vorbim și alta ne-nțelegem…

9 iunie 18 @ 16:00 - 18:00
Arhiepiscopia Ramnicu Valcea, Strada Episcopia, nr.1
Râmnicu Vâlcea,
50lei

Vei primi informații din psihologie, sociologie dar vei învăța multe prin povești și exemple. Vei afla cât de important este un caracter puternic pentru adolescentul tău, prin care el poate să aibă succes social și profesional.

+ Exportă evenimente

banner-donatii-pop