Mai sunt DOAR 6 LOCURI disponibile în tabăra de la Putna (14-20 iulie) – Scoala Familiei
La mulți ani copii, la mulți ani părinți! V-am pregătit o SURPRIZĂ
1 iunie 2018
Îți dorim…
23 decembrie 2018

Mai sunt DOAR 6 LOCURI disponibile în tabăra de la Putna (14-20 iulie)

Dacă ești în căutarea unui concediu în familie cu totul altfel decât ai experimentat până acum sau dacă pur și simplu ai vrut să te înscrii și ai amânat momentul, iată că acum poți profita de ocazie! 
Hai cu noi la Putna, în „tărâmul regăsirii” și scapă de stresul cotidian, reconectează-te cu cei dragi, cu tine și bucură-te de un program deosebit, într-un cadru de basm….
Mai sunt DOAR 6 LOCURI  disponibile în tabăra de la Putna (14-20 iulie) și vin cu o reducere de 50 lei/ persoană!

Încă 3 săptămâni și jumătate până la Școala de vară a Familiei de la Putna, însă majoritatea locurilor s-au ocupat deja de ceva vreme! Participanți cu vechime sau care abia au aflat de Școala Familiei s-au înscris cu mic – cu mare la cea de-a VII-a ediție a taberelor Școala Familiei, dornici să îmbine reconectarea, cunoașterea, relaxarea, buna dispoziție, joaca, aerul curat și surprizele pe care le-am pregătit cu drag pentru părinți, copii și adolescenți.

Ce vă oferim: 

 • Reconectarea cu familia, conștientizarea rolului familiei în viața fiecăruia dintre noi și șansa de a vă bucura alături de cei dragi,
 • Ateliere și workshop-uri pentru părinți,  pe teme de interes: dezvoltarea copiilor, adolescență, pregătirea copiilor pentru maturitate, gestionarea utilizării ecranelor electronice, îmbunătățirea relațiilor din familie și alte teme pe care le vom detalia celor interesați,
 • Adolescenții se vor bucura de vacanță alăuri de părinții lor și vor beneficia de un program independent față de aceștia. Din acest program vor face parte ateliere de dezvoltare personală special concepute pentru ei, workshop-uri și activități libere.
 • Un spațiu creativ și dinamic pentru copiii, cu ateliere de desen, pictură, tearu de păpuși, povești, jocuri și activități sportive.
 • Toate atelierele de lucru vor fi gestionate astfel încât toți participanții la tabără să fie implicați în activități în intervalul orar dedicat acestora. În acest sens, la înscriere, participanții vor fi întrebați referitor la temele de interes pe care le au. De asemenea, tabăra va avea sesiuni de deschidere, prezentare și încheiere.
 • Atelierele părinților se vor desfășura în paralel cu cele ale copiilor cu vârste cuprinse între 5-12 ani: pictură, desen, teatru de păpuși, activități sportive, jocuri de echipă,
 • Drumeții și vizite la obiectivele turistice din imediata apropiere: Mănăstirea Putna, Sihăstria Putnei, Chilia Sf Daniil Sihastrul, Muzeul Mănăstirii Putna, etc,
 • O zi dedicată unei excursii în Nordul Bucovinei/ activități libere,
 • o experiență de neuitat alături de Școala Familiei.

Atelierele pentru părinți și adolescenți au o durată de cca 3 ore fiecare. Atelierele specifice pentru adolescenți se vor desfășura preponderent seara, după cină, iar cele pentru părinți/comune în timpul zilei, în 1-2 sesiuni/zi, îmbinând astfel învățarea cu timpul petrecut în familie și bucuria descoperirii Putnei și împrejurimilor.
Ateliere propuse (atât specifice pentru părinți/ pentru adolescenți, cât și comune): 

 •  Comunicarea și gestionarea conflictelor din familie,
 • Caracteristici feminine și masculine,
 • Atașamentul și logica relațiilor afective,
 • Ordinea nașterilor și rivalitatea dintre frați,
 • Tehnici de cooperare la copii,
 • Formarea dependențelor și detoxifierea digitală,
 • Cu dragoste și sinceritate despre educația caracterului,
 • Introducere în adolescență,
 • Educație pentru intimitate,
 • Adolescența pe față și pe dos,
 • Viață sănătoasă: alimentație, sport, odihnă.

Mai multe detalii și ÎNSCRIERI AICI!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *