Lansăm Școala Familiei în Belgia! – Scoala Familiei
Ateliere Școala Familiei pentru profesori la Școala Gimnazială nr. 17 Galați
15 martie 2017
Ofertă LAST MINUTE pentru Tabăra de la Bușteni din vara 2017
27 martie 2017

Lansăm Școala Familiei în Belgia!

Vă împărtășim cu bucurie faptul că, pentru prima dată, Școala Familiei se lansează și în afara României. O serie completă de șapte module se adresează comunității românești din Belgia. Primul modul, „Dezvoltarea copilului de la naștere la 18 ani” ținut de formatorul Andreea Olteanu, va avea loc chiar de praznicul Bunavestiri, pe 25 martie.

Deja s-au înscris părinți, bunici, pedagogi și tineri care sunt interesați de o viață mai armonioasă și mai sănătoasă a familiei, așa încât toate locurile disponibile s-au rezervat în câteva zile. Datorită cerinței, același modul va avea loc în fiecare sâmbătă de două ori cu câte douăzeci de locuri fiecare, ca să se păstreze intimitatea și experiența grupului mic la fiecare modul.

Modulele se vor desfășura în localitatea Tervuren, într-o sală amenajată special pentru acest scop. Calendarul primei serii începe din martie și se termină în iunie.

1. 25 martie-Dezvoltarea copilului-Andreea Olteanu

2. 8 aprilie-Comunicarea în familie-Iulia Țoță

3. 22 aprilie-Gestionarea conflictelor în familie-Dina Bento

4. 13 mai-Formarea dependențelor-Veronica Gradinariu

5. 27 mai-Educația caracterului-Alina Mirică

6. 10 iunie-Autoritatea și stilurile parentale-Grațiela Tulea

7. 24 iunie- Hrana familiei-Ana Sacrieru

Comments are closed.