Evenimente pentru 31 ianuarie 2020 – Scoala Familiei
Loading Evenimente
Găsește Evenimente

Navigare Vizualizări Eveniment

Evenimente pentru 31 ianuarie 2020

18:30

Brașov: Copilul, responsabilitatea cui? – conferință gratuită

31 ianuarie 20 @ 18:30 - 20:00
Colegiul Național „Dr. Ioan Meșotă”, str Bihorului nr 3
Brașov,România

Evident,  contextul în care se dezvoltă copiii este esențial pentru dezvoltarea echilibrată a acestora. Și absolut determinant este modul în care forurile de autoritate care guvernează acest context interacționează unul cu altul. Pentru că nu putem vorbi despre un singur for de autoritate în viața copilului în nici una din etapele de dezvoltare ale acestuia. Permanent există cel puțin două astfel de entități care acționează simultan: mama și tata, părinții și bunicii, familia și școala, familia și gașca, familia și mass-media. Și, aproape constant, aceste entități își dispută întâietatea în chestiunea autorității supreme, învinuindu-se reciproc de comportamentele și manifestările copiilor care sunt nedorite sau contrare obiectivelor fiecăreia...

Află mai mult »
+ Exportă evenimente