Evenimente pentru 17 ianuarie 2020 – Scoala Familiei
Loading Evenimente
Găsește Evenimente

Navigare Vizualizări Eveniment

Evenimente pentru 17 ianuarie 2020

18:00

Focșani: Copilul, între familie și școală (Conferință gratuită)

17 ianuarie 20 @ 18:00 - 20:00

Contextele în care se dezvoltă copiii sunt definitorii pentru devenirea acestora. La vârstele mici, sunt dominante două medii cu influențe educaționale - familia și școala. Fiecare dintre aceste contexte au scopuri și roluri care sunt complementare, totuși, tot mai des, observăm conflicte sau contradicții între diferitele așteptări de la familie și de la școală. De asemenea, fiecare context pare să fie ”vinovat” de comportamente și manifestări ale copiilor care sunt nedorite sau contrare obiectivelor așteptate de școală (din partea familiei) sau de familie (din partea școlii). 

Află mai mult »
+ Exportă evenimente