Evenimente pentru 17 mai 2018 – Scoala Familiei
Loading Evenimente
Găsește Evenimente

Navigare Vizualizări Eveniment

Evenimente pentru 17 mai 2018

17:00

Buzău, Curs: 5. Liniștim copilul cu tableta, sau îi luăm tableta ca să-l liniștim?

17 mai 2018 @ 17:00 - 20:00

Copiii de astăzi au mult mai multe cauze de a fi dependenți decât cei de acum 20 de ani. Societatea de consum le pune cu ușurință la dispoziție noi forme de adicții: de televizor, jocuri pe calculator, smartphone, filme xxx, Facebook, muzică, mâncare, shopping dar și forme mai subtile precum dependențele emoționale: nevoia de fi la curent cu noutățile, de a te compara cu ceilalți, de a fi admirat, de a căuta senzații tari, de a te distra. Părinții de cele mai multe ori observă că ceva se întâmplă cu copilul lor, însă nu își pot explica cum s-a ajuns aici.

Află mai mult »
18:30

București, Atelier: Educația și mesajele mediului virtual

17 mai 2018 @ 18:30 - 21:00
Training Room Școala Familiei, Calea Plevnei nr 61, sala 8, et 1
București,Romania
lei

De ce sunt copiii noștri atât de captați de ecranele electronice?
Cine este mai eficient în educație: școala, părinții sau jocurile pe calculator și Facebook-ul?

Află mai mult »
+ Exportă evenimente