Evenimente pentru 10 decembrie 2017 – Scoala Familiei
Loading Evenimente
Găsește Evenimente

Navigare Vizualizări Eveniment

Evenimente pentru 10 decembrie 2017

15:00

BUCUREȘTI, Cursuri scurte: Educație pentru intimitate și viață de familie. Atelier 3: Educație sexuală pentru părinți ca să le fie bine copiilor

10 decembrie 2017 @ 15:00 - 18:00
$210

Suntem înconjurați de mesaje sexuale, atât în spațiul public, cât și cel de acasă (prin internet și TV). Copiii sunt curioși dar și în perioada de formare. Ce și cum să le spunem despre acest subiect al educației sexuale?

Află mai mult »
16:00

Onești: Formarea dependențelor la adulți și copii

10 decembrie 2017 @ 16:00 - 19:00
Asociația de Tineret Onestin, Victor Babes, 16A

Vă invităm la următorul atelier din cadrul Școlii Familiei- educație pentru părinți, care are tema: „Formarea dependentelor la copii si adolescenti". Participanții vor afla care este modul comun de apariție al oricărei dependențe astfel încât vor putea înțelege mai bine ce se întâmpla cu anumite obiceiuri compulsive pe care le pot avea, dar mai ales vor înțelege mai bine comportamentul propriilor copii.

Află mai mult »
+ Exportă evenimente