Evenimente pentru 12 noiembrie 2017 – Scoala Familiei
Loading Evenimente
Găsește Evenimente

Navigare Vizualizări Eveniment

Evenimente pentru 12 noiembrie 2017

15:00

BUCUREȘTI, Cursuri scurte: Ghid de supraviețuire în adolescență, Atelier 3. Adolescența pe față și pe dos (modul comun părinți/adolscenți)

12 noiembrie 2017 @ 15:00 - 18:00
210 LEI 3 MODULE

Vă invităm la următorul atelier din cadrul Școlii Familiei- educație pentru părinți, care are tema: „Adolescenta pe față și pe dos". Adolescentul este încercat de tendinţe contradictorii, de îndoieli şi oscilaţii, pe care le administrează cu greu. Adolescenţa devine, astfel, vârsta cea mai conflictuală la nivel interior. Părinţii nu înţeleg împotrivirea copiilor lor, sunt dezamăgiţi din cauză că le sunt înşelate aşteptările, în timp ce, de fapt, aceasta este doar o treaptă către următorul stadiu al maturizării.

Află mai mult »
+ Exportă evenimente