Vino să ne cunoaștem la Ziua Porților Deschise Școala Familiei – Scoala Familiei

Vino să ne cunoaștem la Ziua Porților Deschise Școala Familiei

23 septembrie 2017 @ 10:00 - 17:00

Ești părinte? Vino la Ziua Porților Deschise Școala Familiei împreună cu familia și vei avea parte de o zi memorabilă alături de formatorii noștri

Unde? La Complexul de aventură din Coșești, Argeș

Când? 23 septembrie, orele 10.00-17.00

De ce? Pentru a începe ”călătoria” de părinte pregătit

Ce cuprinde evenimentul nostru?

⇒ …Prezentarea programului Școala Familiei, viziunea și oferta de cursuri: tematică, problematici abordate, principii de lucru, idei – cheie.

⇒ Participarea la ateliere demo dedicate părinților prezenți – atât membri în comunitatea absolvenților Școlii Familiei, cât și părinți noi, care doresc să ne cunoască.

Ateliere sunt selectate din tematica trainingurilor Școala Familiei: comunicare, gestionarea situațiilor de criză și conflict, funcționarea creierului, dezvoltarea copiilor la diferite etape de vârstă și nevoile emoționale și relaționale, stimularea pozitivă a copiilor, provocări ale adolescenței, precum și despre alte subiecte ce te frământă și la care poți afla răspunsuri atât de la formatorii Școala Familiei, cât și de la ceilalți părinți.

⇒ Vei conștientiza aspectele critice care influențează și tulbură armonia familiei și vei descoperi cum să aduci echilibrul în familia ta.

⇒ Te vei alătura comunității de părinți Școala Familiei în care ne concentrăm pe ce funcționează în relațiile cu copiii și cum definim în cheie proprie, dar și comună, ideea de familie împlinită și fericită.

⇒ Copiii participanți cu vârsta între 0-3 ani vor sta cu părinții, iar cei peste 3 ani și până la 12 ani vor avea activități separate, care le vor facilita interacțiunea și îi vor stimula fizic. Printre altele vor fi ateliere de olărit, tiroliană, tir cu arcul și frânghii la joasă înălțime.

Cui i se adresează

♥ Tuturor părinților care caută răspunsuri

♥ Tuturor celor care pot ajunge cu familia la Coșești, Argeș, indiferent de localitatea de domiciliu

♥ Participanților la cursurile Școala Familiei

♥ Celor care nu ne cunosc, dar și celor care fac deja parte din comunitatea Școala Familiei

Costuri: 50 lei / persoană (include masă de prânz).
Transportul nu este inclus

Dacă vrei să participi, completează formularul de mai jos:

Formular de înscriere Porțile deschise Cosești

Înscrieți-vă la evenimentul nostru prin completarea acestui formular
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

23 septembrie 2017

Școala Familiei

echipa Școlii Familiei
50 RON (include masă și activități)