BUCURESTI, Public speaking pentru adolescenti cu actorul Tomi Cristin

16 noiembrie 17 @ 18:00 - 21:00

75lei

Majoritatea copiilor noștri sunt deficitari atunci când vine vorba despre interacțiunea cu cei de seama lor, cu atât mai mult despre a susține o lucrare în fața clasei chiar despre susținerea unei prezentări mai ample în fața unui public extins.
Asta este motivul pentru care Școala Familiei a adus în componența cursurilor sale atelierul de Public Speaking pentru adolescenți. Și nu oricum ci cu ponturi chiar din partea experților. Tomi Cristin, actor la Teatrul național din București s-a alăturat echipei Școala Familiei pentru a ajuta copiii și adolescenții care vor sa-și depășească limitele de comunicare cu ceilalți.

Ce vor învăța participanții?
Cum să folosească instrumentele actorilor pentru a-și depăși emoțiile când vorbesc cu cineva

Cum?
Tomi Cristin folosește metode interactive și distractive potrivite adolescenților

16 noiembrie 17