Brașov: Efectele ecranelor și detoxifierea digitală – Scoala Familiei

Brașov: Efectele ecranelor și detoxifierea digitală

24 iunie 2017 @ 17:00 - 21:00

Copiii și tinerii sunt cei mai mari consumatori de medie electronică. Fie ca joacă jocuri pe calculator, se uită la filme (inclusiv XXX) ori stau pe Facebook, numărul orelor de consum crește de la an la an.
Aceasta le schimbă viața socială și rezultatele școlare.

Pentru a înțelege mai bine care este efectul ecranelor electronice asupra sănătății copiilor, vă invităm la acest atelier.

Ce veți afla?
– Care este legatura dintre ecrane și starea de stres cronic (neliniște, agitație, demotivare și împrăștiere a atenției copilului)

– Care sunt efectele asupra creierului din primele 2 minute de vizionare?

– Ce impact are calculatorul, tableta și smartphoneul asupra creierului și corpului?

– Sunt recomandate ecranele electronice pentru a face temele?

– Ce este detoxifierea digitală?

– Recomandări pentru un consum rațional
În plus, participanții vor lua parte la mai multe sesiuni interactive cu ceilalți participanți, astfel încât vor putea vorbi despre situații comune.

Știm că poate îți dorești să vii la atelierele noastre împreună cu soțul, copiii sau bunicii, dar probabil uneori acest lucru nu se poate întâmpla. De aceea venim în întâmpinarea ta și te ajutăm să îi aduci pe toți cei dragi împreună cu tine, pentru că programul nostru se cheamă „Școala Familiei” și vrem ca tu să vii la ateliere cu întreaga ta familie. Iată cum te sprijinim: plătești doar 50 lei și aduci câte persoane vrei! Singura condiție este ca ele să fie din familia ta. Ce poate fi mai simplu de atât?

24 iunie 2017
Eveniment Tags:

Școala Familiei Brașov
0726.671.923
brasov@scoala-familiei.ro

Dan Florea
Brașov
50 RON
Reduceri:
vii cu toată familia ta în acest preț
Gratis:
pentru familiile dezavantajate