Onești: Caracteristici masculine și feminine

22 octombrie 17 @ 16:00 - 18:00

Vă invităm la următorul atelier din cadrul Școlii Familiei- educație pentru părinți, care are tema: „Caracteristici masculine și feminine”, în care părinții vor afla de ce sunt diferiți bărbații și femeile.

De ce e important acest lucru? Pentru că în perioada copilăriei și a adolescenței propriilor copii, se formează identitatea de gen, proces care nu este întotdeauna ușor, iar părinții pot răspunde mai bine la acele provocări prin aflarea informațiilor de la acest curs
.
Exemple de ceea ce veți afla:

– Cum reacționează bărbații și femeile la stres
– Diferențele neuronale și hormonale între sexe
– Testosteronul, estrogenul și comportamentele sociale
– Neînțelegerile dintre sexe și soluții la acestea
– Aprofundarea complementarităților

Știm că poate îți dorești să vii la atelierele noastre împreună cu soțul, copiii sau bunicii, dar probabil uneori acest lucru nu se poate întâmpla. De aceea venim în întâmpinarea ta și te ajutăm să îi aduci pe toți cei dragi împreună cu tine, pentru că programul nostru se cheamă „Școala Familiei” și vrem ca tu să vii la ateliere cu întreaga ta familie. Iată cum te sprijinim: plătești doar 50 lei și aduci câte persoane vrei! Singura condiție este ca ele să fie din familia ta. Ce poate fi mai simplu de atât?

22 octombrie 17
Sit web: