Onești: Caracteristici masculine și feminine – Scoala Familiei

Onești: Caracteristici masculine și feminine

22 octombrie 2017 @ 16:00 - 18:00

Vă invităm la următorul atelier din cadrul Școlii Familiei- educație pentru părinți, care are tema: „Caracteristici masculine și feminine”, în care părinții vor afla de ce sunt diferiți bărbații și femeile.

De ce e important acest lucru? Pentru că în perioada copilăriei și a adolescenței propriilor copii, se formează identitatea, proces care nu este întotdeauna ușor, iar părinții pot răspunde mai bine la acele provocări prin aflarea informațiilor de la acest curs. Totodată, o mai bună înțelegere a structurii personalității noastre, dar și a celor din jur ne ajută să relaționăm mai bine în cuplu, în familie și în societate.
.
Exemple de ceea ce veți afla:

– Cum reacționează bărbații și femeile la stres,
– Diferențele neuronale și hormonale între sexe, despre „tipic” și paleta largă de structuri indiiduale,
– Testosteronul, estrogenul și comportamentele sociale,
– Neînțelegerile dintre sexe și soluții la acestea,
– Aprofundarea complementarităților.

———————–

Durata: 3 ore, cu pauză de gustare

Știm că poate îți dorești să vii la atelierele noastre împreună cu soțul, copiii sau bunicii, dar probabil uneori acest lucru nu se poate întâmpla. De aceea venim în întâmpinarea ta și te ajutăm să îi aduci pe toți cei dragi împreună cu tine, pentru că programul nostru se cheamă „Școala Familiei” și vrem ca tu să vii la ateliere cu întreaga ta familie. Iată cum te sprijinim: plătești doar 50 lei și aduci câte persoane vrei! Singura condiție este ca ele să fie din familia ta. Ce poate fi mai simplu de atât?

22 octombrie 2017
Sit web: