Când copilul te scoate din minți – gestionarea comportamentelor provocatoare (online) – Scoala Familiei

3 iunie 21 @ 20:00 - 21:30

Copiii pe care îi iubim atât de mult ne provoacă și, atât de des, ne testează…

Sunt foarte atenți la reacțiile noastre și învață din aceste reacții lucrurile cele mai importante din viață: cine sunt părinții lor, dar mai ales cine sunt ei!

• Ce facem când cel mic are accese de furie?
  • Cum ii vorbim când țipă, dar când   se smiorcaie la orice nemulțumire ?
  • Cum intervenim când lovește sau se lovește?
  • Cum corectăm obrăznicia, sfidarea, neascultarea, minciuna?

Nu reacționa lipsit de îțelepciune asa cum îți vine, pe pilot automat! Copilul se va modela după răspunsul tău!

Oferă-ți șansa de a transforma momentele de provocare ale copilului în ocazii de clădire a unui caracter de calitate, de definire a unei identități frumoase.

„Când copilul te scoate din minți – gestionarea comportamentelor provocatoare” – joi, 3 iunie 2021, ora 20.00. Un atelier susținut de formatoarea și psih. Maria Iliescu.

Maria Iliescu este psiholog și psihoterapeut cu formare în Terapi Sistemică de Familie. Are studii Universitare, Masterale și Doctorale în Psihologie cu tematica „Familiile interculturale” și o vastă experiență în terapia individuală și de grup, în lucrul cu copiii, adolescenții și cu familiile.
Atelierele Școala Familiei sunt concepute pe principiul învățării experiențiale, sunt interactive. Numărul limitat de participanți îți oferă cadrul ideal pentru a participa activ la discuții și pentru a găsi soluții personalizate la situațiile care te frământă. În plus, interacționând cu alți părinți aflați în situații similare, cu valori similare, ai ocazia să cunoști și să te împrietenești cu oameni noi. Atelierele Școala Familiei sunt pentru tine!
Înscrieri în formular
Tarif de participare atelier: 50 lei/ persoană
Acesta se direcționează în momentul înscrierii în contul Asociației Școala Familiei:
RO 26 BTRL RON CRT 0389793301
</div