Bușteni: Împreună, la schi și săniuș! – tabără de familie – Scoala Familiei

Bușteni: Împreună, la schi și săniuș! – tabără de familie

7 ianuarie 2020 @ 13:00 - 12 ianuarie 2020 @ 14:00

Lasă grijile și aglomerația în urmă! Hai să te bucuri cu întreaga familie de ateliere, munte, schi  și săniuș!

A XI-a ediție a Taberelor Școala Familiei și a IV-a organizată în colaborare cu Soca Tour se apropie cu pași repezi! V-am pregătit o nouă experiență de joc, învățare și relaxare, alături de cei dragi!

Tabăra de la Caraiman (Bușteni), pentru copii & adolescenţi cu părinţii – perioada 7-12 ianuarie 2020: cazare la hotelul mănăstirii Caraiman, camera duble și triple cu baie proprie, WI-FI, săli de activități, parcare, sală de sport & curte.

• Părinții participă la ateliere Școala Familiei din teme selectate precum:

– dezvoltarea armonioasă a copiilor,
– relaționarea în familie și cuplu,
– educația școlară și relația cu școala,
– provocările vieții de părinte,
– nevoile specifice ale copiilor în funcție de vârsta și sexul acestuia,
– dependențe, efectele nedorite ale tehnologiei & detoxifiere digitală,
– armonia întregii famili
şi alte subiecte legate de viaţa de familie.

Copiii (de minim 4 ani) vor avea cercuri de comunicare, recunoașterea și gestionarea emoțiilor, arte plastice si muzică.
• Adolescenţii vor participa la ateliere dedicate (dar și împreună cu părinții) despre comunicare şi conflicte, dezvoltare personală, alimentaţie, formarea dependenţelor, impactul ecranelor şi alte subiecte sensibile.

Tabăra propusă părinților și copiilor lor pentru vacanța de iarnă oferă adulților posibilitatea de a participa la 9 module Școala Familiei în timp ce copiii cu vârste cuprinse între 4 – 12 ani vor avea cercuri de comunicare ESPERE, cunoașterea și gestionarea emoțiilor, arte și muzică dar și posibilitatea de a petrece timp frumos împreuna cu părinții. Vor fi și sesiuni de schi & săniuș dar și de alte sporturi, iar adolescenții vor avea un program potrivit cu vârsta și preocupările lor.

*Copiii cu vârste între 1 și 4 ani vor fi supravegheați și vor face activități specific pe durata partiipării părinților la ateliere, aigurându-le astfel posibilitatea părinților de a se focusa asupra activității lor.

Program:
7 ianuarie 2020
– sosirea în intervalul 13.00 – 15:00
Modul deschidere tabără 16.00 – 19.00
Cina 19.00 – 20.00

Program 8-11 ianuarie 2020:
Mic dejun 09.00 – 10.00
Ateliere/ cerc/ 10.00 – 13.00 (cu pauza gustare)
Pranz 13.00 – 13.45
Program liber (cu schi & săniuș) 14.00 – 16.30
Ateliere/ cerc/ vizite: 17.00 – 19.00
Cina 19.00 – 20.00
Jocuri pentru mici și mari
În ultima seară – festivitatea solemnă a taberei.

Program 12 ianuarie 2020:
Mic dejun 09.00
Progrm liber/ participarea la Sf. Liturghie
Prânz 13.00 – 14.00
Plecarea spre case, cu forțe proaspete

Costuri:
870 lei/ persoană
Copiii sub 5 ani beneficiază de gratuitate*

LA MULȚI ANI, ROMÂNIA!
Începem șirul lung al sărbătorilor cu un cadou pentru copii și familii:
În perioada 30 noiembrie – 9 decembrie, costul de participare pentru copii & adolescenți este de
790 lei/ persoană!

Familiile de 3 sau mai mulți membri beneficiază de 5-10% reducere!

Rezervarea locurilor se face prin achitarea unui avans de minim 40% din costul de participare.

PLĂȚILE SE POT FACE ȘI CU VOUCHERE DE VACANȚĂ!

Contact: 0749 162 113 – Ștefania Hălăucă
contact@scoala-familiei.ro

Mai sunt doar 11 LOCURI DISPONIBILE!

NOTE:
*În termenii ofertei. Află mai multe contactându-ne!
Programul poate suferi modificări în funcţie de solicitări.
 Când vremea permite putem planifica în acord cu participanții, sesiunile de schi (grupe ~2h/zi), activități outdoor, săniuș, drumeție.
 Nu este inclus transportul de acasă ori alte cheltuieli precum sporturi de iarnă ori echipamente și deplasări de agrement.

Începere:
7 ianuarie 2020 @ 13:00