Bucure;ti – Copilul meu, un trofeu? – Scoala Familiei

Bucure;ti – Copilul meu, un trofeu?

10 februarie 21 @ 18:00 - 20:00

Toți cei care suntem părinți ne dorim să avem copii extraordinari, ieșiți din comun, deosebiți și nemaivăzuți.

Ne străduim din răsputeri să facem tot pentru a-i vedea cât mai sus.

Care sunt totuși pericolele asociate acestui tip de „succes”?
Ce laturi ale personalității lor pot fi ignorate cu această perspectivă perfecționistă asupra a ceea ce sunt ei cu adevărat?
Consecințele unui parentaj care face presiuni de performanță asupra copilului și consecințele unui parentaj lipsit de așteptări – două tendințe la fel de periculoase în viața de părinte.
Vă invităm la un atelier interactiv unde vom dezbate și în același timp vom învăța cum să nu ne lăsăm controlați de mijloacele media.
Cum putem să ne ajutăm copiii într-o astfel de lume, să fie proprii stăpâni și nu sclavii tehnologiei.
Ce pericole ascund tehnologiile moderne și cum le putem face față?
Te așteptăm miercuri seară, în intervalul 18.00-20.00 la atelierele „Copilul meu, un trofeu?” dedicate părinților cu copii între 6 și 12 ani) de la AFI HUB PROEDUS (Afi Palace Cotroceni) pentru a găsi soluțiile cele mai potrivite familiei tale!
AFI HUB PROEDUS  este cel mai mare hub educațional din București dedicat copiilor, părinților, cadrelor didactice și organizațiilor non-guvernamentale din domeniul educației și Școala Familiei are plăcerea să fie partener în acest frumos demers educațional.
Psiholog, psihoterapeut și pedagog, formatoarea Roxana Puiu este pasionată de echilibru și firesc, de cultivarea relațiilor frumoase în familie și de educația cu blândețe.

Activitățile se desfășoară în condițiile respectării tuturor normelor de protecție și distanțare socială, în contexul pandemiei actuale.

ÎNSCRIERI ȘI PROGRAM COMPLET AICI!

10 februarie 21

AFI HUB PROEDUS