BUCUREȘTI, Workshop: Întrebările delicate ale copilului meu. Sunt pregătit? – Scoala Familiei

BUCUREȘTI, Workshop: Întrebările delicate ale copilului meu. Sunt pregătit?

20 ianuarie 18 @ 17:00 - 20:00

80lei

„Cum apar copiii în burtică?”

„De ce mami și tati dorm împreună?”

„A spus că dacă îl iubesc trebuie să…. ”

„Mami, ce înseamnă….?”

Sunt doar o parte din întrebările și situațiile delicate pentru care orice părinte vrea să fie pregătit atunci când este confruntat cu ele.

Ce îi spui copilului? Cum îi spui? Cum să îi dai răspunsul potrivit fără să îi ascunzi adevărul dar și fără să-i dai prea multe informații pentru vârsta lui, oricare ar fi aceea?

La cererea celor peste 30 de participanți la atelierele cursului de „Intimitate și viață de familie”, profesorul și formatorul Gabriela Alexandru revine la Școala Familiei cu un workshop dedicat tratării situațiilor concrete legate de intimitate cu care v-ați confruntat în relația cu copiii dumneavoastră.

„Întrebările delicate ale copilului meu. Sunt pregătit?” se adresează direct dilemelor fiecărui participant, folosind ca resurse cunoștiințele teoretice și sutele de ore de experiență practică ale Gabrielei Alexandru, dar și experiențele celorlalți părinți.

Vino și fii un părinte mai pregătit pentru copilul tău!

Cost: 80 lei/ persoană

Participanții la cursul de ”Intimitate și viață de familie beneficiază de o reducere de 25%! (60 lei/ persoană)

20 ianuarie 18
80lei