BUCURESTI, Cursuri scurte: Educația copiilor noștri între realitatea și virtual. Atelier 1: Formarea dependențelor, mecanismul viciilor

13 octombrie 17 @ 18:00 - 21:00

210 LEI 3 module

Participanții vor afla care este modul comun de apariție al oricărei dependențe astfel încât vor putea înțelege mai bine ce se întâmpla cu anumite obiceiuri compulsive pe care le pot avea, dar mai ales vor înțelege mai bine comportamentul propriilor copii. Participanții vor afla statistici și informații relevante pentru fiecare formă de dependență modernă, astfel încât vor putea evalua mai bine propria lor relație sau a copilului cu respectivele surse de dependențe și de aici să își schimbe comportamentul (de exemplu în legătură cu televizorul, jocurile pe calculator și Facebookul)

Pentru a va inscrie folositi formularul de mai jos.

13 octombrie 17
210 LEI 3 module