București – Copilul TV free – Scoala Familiei

București – Copilul TV free

9 februarie 21 @ 18:00 - 20:00

Ecranele electronice sunt peste tot în jurul nostru: telefoane, tablete, computere, table școlare…

Oare viitorul a venit mai repede decât ne așteptam? Nu vom mai putea trăi fără aceste mijloace? În ce măsură ne folosin de mijloacele media și în ce măsură acestea ne consumă timpul și energia? Cum îi afecteaă pe copii expunerea prelungită și, mai ales, ce se poate face pentru a le asigura o dezvolare liberă și armonioasă?

Vă invităm la un atelier interactiv unde vom dezbate și în același timp vom învăța cum să nu ne lăsăm controlați de mijloacele media.
Cum putem să ne ajutăm copiii într-o astfel de lume, să fie proprii stăpâni și nu sclavii tehnologiei.
Ce pericole ascund tehnologiile moderne și cum le putem face față?
Te așteptăm marți seară, în intervalul 18.00-20.00 la atelierele „Copilul TV free” dedicate părinților cu copii între 6 și 12 ani) de la AFI HUB PROEDUS (Afi Palace Cotroceni) pentru a găsi soluțiile cele mai potrivite familiei tale!
AFI HUB PROEDUS  este cel mai mare hub educațional din București dedicat copiilor, părinților, cadrelor didactice și organizațiilor non-guvernamentale din domeniul educației și Școala Familiei are plăcerea să fie partener în acest frumos demers educațional.
Psiholog, psihoterapeut și pedagog, formatoarea Roxana Puiu este pasionată de echilibru și firesc, de cultivarea relațiilor frumoase în familie și de educația cu blândețe.

Activitățile se desfășoară în condițiile respectării tuturor normelor de protecție și distanțare socială, în contexul pandemiei actuale.

ÎNSCRIERI ȘI PROGRAM COMPLET AICI!

9 februarie 21

Școala Familiei