BUCUREȘTI, Conferință: Dezordinea ordonată a familiei noastre – Scoala Familiei

BUCUREȘTI, Conferință: Dezordinea ordonată a familiei noastre

23 mai 18 @ 17:30 - 19:30

O conversație autentică despre perfecțiune, haos și teritoriul gri dintre ele
O reflecție despre proiecții, așteptări false și imaginar vs. realitate și ”teren”
Mituri, legende și povești despre mamele care pot de toate, la nesfârșit

Cine?

2 mame, profesoare și traineri Școala Familiei
Grațiela Tulea – mamă a patru fete și a doi băieți, găsește zilnic soluția de echilibru între a fi soție, mamă, trainer și profesoară

Oana Moșoiu – coordonator al programului de formare Școala Familiei, trainer, lector universitar și mamă a 4 copii. Formator în domeniul tineretului, formarea continuă a adulților și a cadrelor didactice

Ai văzut reclama care spune că ”murdăria este bună”?
Ai rolul acela din piesa ”În căsătorie suntem 2 și eu le fac pe toate?”
Este sâmbătă și în capul tău s-a deschis un excel cu 100 de sarcini de făcut?

Atunci e momentul să vii mai aproape și să discutăm serios despre cine suntem, ce roluri avem și cum le realizăm. Femeile pun o presiune foarte mare pe ele însele în a realiza perfect, totul. De la carieră la viața de familiei și rolul de mamă, presiunea revistelor lucioase ne determină să vrem totul lună, la linie și ca la carte. Este aceasta o așteptare cu adevărat realistă? Cum împărțim timpul, același dintotdeauna, între noi înșine, relația de cuplu, relația cu copiii, viață profesională și viață socială? La ce nu suntem dispuse să renunțăm, sub nicio formă, niciodată? Cum soluționăm unul din veșnicele conflicte ale cuplului, legate de administrarea casei și a treburilor care țin de casă?

Acestea sunt întrebările – cadru ale conferinței Școala Familiei din luna mai la care vă invităm să participați….

Cost de participare: 70 lei/ persoană

Înscrierile se fac EXCLUSIV ONLINE!

23 mai 18

Sala de Festivități, Liceul Pedagogic Ortodox Anastasia Popescu