BUCUREȘTI, Conferință: Despre bucuria de-a avea FATĂ – Scoala Familiei

BUCUREȘTI, Conferință: Despre bucuria de-a avea FATĂ

14 martie 18 @ 18:30 - 20:30

De dragoste are nevoie lumea, iar femeia este adevăratul izvor al dragostei. Au înțeles fiicele noastre aceasta?

Ne creștem diferit fetele față de băieți?

Care este „zestrea” cu care ajung la maturitate fiicele noastre?

Care sunt rolurile pentru care ne pregătim fetele? Mamă, soție, femeie de carieră, toate? Se exclud aceste roluri? Sau….?

Să ne învățăm fiicele să aibă îndrăzneala de a fi, în toate, şi de a rămâne, în toate, fete. Ele nu au de ce să se asemene cu băieții, însuşindu-şi comportamentul acestora. Dimpotrivă, ele au propriile dorințe și trebuie să rostească lumii propriul lor cuvânt.

Femeia este potrivită acolo unde poate și unde rămâne femeie, onorând spațiile pe care le traversează cu abilitățile sale, cu competențele sale formate și cu specificul său de femeie, diferit de specificul masculin, aspecte ce țin de funcționalitatea creierului și de un nivel biologic de necontestat.

Împreună cu Iulia Țoța și Tomi Cristin vom vorbi despre:

– caracteristicile și beneficiile relațiilor sănătoase: mamă-fiică, tată-fiică,
– ce să facem pentru a ne descoperi fetele, cu trăsăturile, aspirațiile și aptitudinile lor individuale,
– cum dezvoltăm în fiicele noastre încrederea în feminitatea și aptitudinile lor,
– modele inspiraționale pentru fiicele noastre,
– alte subiecte arzătoare pentru părinții de fete,

… într-o întâlnire aparte, dedicată părinților de fete și nu numai.

„Despre bucuria de-a avea FATĂ”, miercuri 14.03.2018, la Sala de Conferințe, str. Doamnei, nr 20, ora 18.30.

Tomi Cristin este actor la Teatrul Național „I.L. Caragiale” din București, speaker, formator și, bineînțeles, tată. Conduce un program de formare a abilităților de public speaking și susține ateliere în cadrul programului Școala Familiei – 100 de întrebări de parenting și Serata în familie – despre familie ca despre o organizație.

Iulia ȚOȚA este căsătorită, mamă a șapte copii între 3 și 19 ani, promovează educația în respectul firescului și a valorilor autentice.
Formator Școala Familiei și organizatoarea taberelor Școala Familiei. Este fondatoarea Complexului Educațional Copil Isteț – grădiniță și after-school și administrează agenția TotaL Comunicare|TLCom.ro cu experiență în publicitate, promovare Out-of-Home media, organizarea de evenimente, producții media, strategie outdoor, grafică și producție publicitară.

Cost de participare: 70 lei/ persoană

14 martie 18

Școala Familiei București
0723.222.007
bucuresti@scoala-familiei.ro

Tomi Cristin și Iulia Țoța

Strada Doamnei, 20

1. Ioana Dragan spune:

Buna ziua!
    M -am înscris deja la atelierul de mâine.
    Este vreo problema daca vin cu copiii?
    Nu cred ca reusesc sa gasesc pe cineva care sa ii supravegheze.