BOTOȘANI: Ghid de Supraviețuire în Adolescență – atelier pentru adolescenți – Scoala Familiei

BOTOȘANI: Ghid de Supraviețuire în Adolescență – atelier pentru adolescenți

8 decembrie 18 @ 11:00 - 14:00

Cine sunt și încotro mă îndrept?

Atelier de dezvoltare personală, dedicat exclusiv adolescenților

Sâmbătă 8 decembrie 2018, invităm adolescenții (14+) la un atelier de dezvoltare personală unde vom discuta despre …ei.

Atelierul se va desfășura în intervalul 11.00 – 14.00 și se bazează pe exerciții și jocuri incitante, subiectele fiind:

1. Trăim într-o comunitate.

2. Rolul pentru care ne pregătim. Abilități, cunoștințe și atitudini.

Descoperirea sensului si menirii personale prin jocuri si discuții libere într-un cadru plăcut și prietenos

3. Tehnici de comunicare și gestionare a conflictelor specifice vârstei si cum se depășesc barierele de comunicare;

4. Cum influențează modelele formarea identității

Adolescenții vor primi certificate de participare.

Despre Iulia ȚOȚA:

Este căsătorită, mamă a șapte copii între 3 și 19 ani, promovează educația în respectul firescului și a valorilor autentice.

Formator Școala Familiei și organizatoarea taberelor Școala Familiei. Este fondatoarea Complexului Educațional Copil Isteț – grădiniță și after-school și administrează agenția TotaL Comunicare|TLCom.ro cu experiență în publicitate, promovare Out-of-Home media, organizarea de evenimente, producții media, strategie outdoor, grafică și producție publicitară.

ÎNSCRIERI AICI!

8 decembrie 18