Adolescenții noștri din camerele închise #2 (online) – Scoala Familiei

Adolescenții noștri din camerele închise #2 (online)

12 mai 21 @ 20:00 - 21:30

Distanțare, izolare, online, până la suprasaturare. Tinerii sunt în perioada în care simt nevoia să își lărgească viața dincolo de casă și familie…

Continuăm discuția despre cum putem fi alături de adolescenții noștri în această perioadă cu întrebări esențiale:

• Alegerile adolescenților – libertate vs. responsabilitate. Cum îmi joc rolul de părinte în această perioadă?
  • Cum pot să recadrez contextul în beneficiul întregii familii?
  • Ce am schimbat până acum?
  • Ce rutine am încercat să implementez de la primul atelier până acum? Ce efecte au avut?
  • Cum ai vrea să continui de acum?
  • Ce întrebări s-au iscat de când ai început să faci schimbări în raport cu adolescentul tău/ adolescenta ta?

„Adolescenții noștri din camerele închise #2” – miercuri, 12 mai 2021, ora 20.00, în online.

Iulia Ţoţa este facilitator şi formator. Ca fondator al Complexul Educaţional „Copil Isteţ”, și-a consolidat experienţa în educaţie, dar şi în publicitate şi organizare de evenimente. Dincolo de experiența profesională, este mamă a şapte copii și promovează educația în respectul firescului și al valorilor autentice. Ca formator Școala Familiei, Iulia s-a specializat în ateliere și programe dedicate relaţiei părintelui cu copilul adolescent şi provocările pe care această vârstă le aduce în familie şi în viaţa tinerilor înşişi.

Atelierele Școala Familiei sunt concepute pe principiul învățării experiențiale, sunt interactive. Numărul limitat de participanți îți oferă cadrul ideal pentru a participa activ la discuții și pentru a găsi soluții personalizate la situațiile care te frământă. În plus, interacționând cu alți părinți aflați în situații similare, cu valori similare, ai ocazia să cunoști și să te împrietenești cu oameni noi. Atelierele Școala Familiei sunt pentru tine!
Înscrieri în formular
Tarif de participare atelier: 50 lei/ persoană
Acesta se direcționează în momentul înscrierii în contul Asociației Școala Familiei:
RO 26 BTRL RON CRT 0389793301

12 mai 21