Brașov: Adolescența cu bucuriile și provocările ei – Scoala Familiei

Brașov: Adolescența cu bucuriile și provocările ei

17 iunie 2017 @ 17:00 - 21:00

Părintele are nevoie să îşi asume responsabilitatea pentru drumul educaţional pe care l-a parcurs împreună cu copilul ajuns acum adolescent, să înţeleagă ce anume are el (părintele) de schimbat şi să nu înceteze să-i acorde adolescentului încrederea în posibilitatea schimbării.

În spatele oricărui adolescent care greşeşte, există un copil faţă de care s-a greşit. Greşeala parentală nu înseamnă că parintele face un lucru rău. Prea multă dragoste, prea multă protecţie sau prea multă toleranţă în copilărie se regăseşte adesea într-o adolescenţă cu probleme.

Știm că poate îți dorești să vii la atelierele noastre împreună cu soțul, copiii sau bunicii, dar probabil uneori acest lucru nu se poate întâmpla. De aceea venim în întâmpinarea ta și te ajutăm să îi aduci pe toți cei dragi împreună cu tine, pentru că programul nostru se cheamă „Școala Familiei” și vrem ca tu să vii la ateliere cu întreaga ta familie. Iată cum te sprijinim: plătești doar 50 lei și aduci câte persoane vrei! Singura condiție este ca ele să fie din familia ta. Ce poate fi mai simplu de atât?

17 iunie 2017
Eveniment Tags:

Școala Familiei Brașov
0726.671.923
brasov@scoala-familiei.ro

Gabriela Borșan
Brașov
50 RON
Reduceri:
vii cu toată familia ta în acest preț
Gratis:
pentru familiile dezavantajate