Curs scurt despre intimitate și viața de familie – Scoala Familiei
sunt-parinte
Sunt părinte! Ce mă fac?
Prima conferință de educație pentru părinți din 2018
28 noiembrie 2017
copil-cu-tableta
Curs despre dependența de ecrane. Liniștim copilul cu tableta sau îi luăm tableta pentru a-l liniști?
28 noiembrie 2017

Curs scurt despre intimitate și viața de familie

curs-scurt-intimitate
Relația de cuplu dintre părinți dă tonul atmosferei din familie și oferă un model pentru viitoarele relații ale copiilor.
Oare cât de conștienți suntem de acest lucru?
Ce ne caracterizează? Cum se definește identitatea? Cum ne construim intimitatea și cum le vorbim copiilor despre ea și despre relații, astfel încât ei să poată face alegeri sănăoase? La aceste întrebări, dar și la altele veți găsi răspunsuri la cele 3 ateliere ale cursului „Educație penru intimitate și viață de familie” susținute de formatorul Gabriela Alexandru:
Prin ”Caracteristici masculine și feminine” Gabriela Alexandru  vă ajută să clarificați cauzele neînțelegerilor dintre sexe și să găsiți soluții, să înțelegeți rolul hormonilor specifici în comportamentele sociale,vă oferă informații despre diferențele structurale și funcționale ale creierelor feminine și masculine, dar și multe alte date folositoare.
În cadrul atelierului „Modele identitare” veți descoperi cum se cristalizează identitatea unei persoane, ce o influențează și ce puteți face pentru a vă sprijini copiii pe drumul devenirii lor.
Iar la „Educație sexuală pentru părinți, ca să le fie bine copiilor” Gabriela Alexandru vă va ajuta, printre altele, să fiți pregătiți pentru curiozitățile și întrebările copiilor, indiferent de vârsta acestora.
Costul cursului este de 210 lei/persoană și include coffe break (gustare, fructe, ceai, cafea) pentru fiecare atelier.
Înscrierile se fac prin click pe link-urile de mai sus.

Comments are closed.