Căutăm formator în Brașov! – Scoala Familiei
20 februarie 2017
Ateliere Școala Familiei pentru profesori la Școala Gimnazială nr. 17 Galați
15 martie 2017

Căutăm formator în Brașov!

Daca iti place programul Scoala Familiei si crezi in misiunea lui de a ajuta parintii sa ofere o educatie mai buna copiilor, atunci te vrem alaturi de noi!

Iti oferim posibilitatea de a deveni formator si de a contribui la dezvoltarea programului. Vei sustine modulele noastre la grupe de participanti in judetul Brasov, vei cunoaste oameni noi si iti vei dezvolta abilitatile tale sociale. In plus, vei cunoaste informatii interesante din domeniile in care vei sustine atelierele, informatii care sunt interdisciplinare.

Cerinte:

• Participarea la atelierele Scolii Familiei
  • Sa fie parinte
  • Harnicie, perseverenta, seriozitate
  • Proactivitate: spirit de initativa si de rezolvare a problemelor
  • Abilitati de organizare: planificare, coordonare, rezolvare aspecte logistice
  • Abilitati de comunicare: sa raspunda la solicitari pe mail si telefon in cel mai scurt timp posibil, sa aiba bune abilitati de vorbit in public, sa aiba cont de Facebook, experienta de marketing online si vanzari reprezinta un avantaj
  • Minim 2 ani experienta in proiecte sociale, comunitare, voluntariat, organizare de traininguri sau evenimente
  • Sa aiba permis categoria B si sa fie dispus la deplasari in judetul Brasov pentru a sustine ateliere sau pentru a organiza local viitoarele ateliere
  • Sa poata contribui la promovarea Scolii Familiei in mediul online si offline
  • Disponibilitate de a lucra in timpul saptamanii si sambata

De asemenea candidatul va trimite o scrisoare de intentie in care va prezenta motivatia implicarii in programul Scoala Familiei.

Beneficiile financiare se vor discuta la interviu.

Asteptam CVul tau la adresa: brasov@scoala-familiei.ro pana in data de vineri 17 martie 2017 inclusiv.

Iti multumim si asteptam aplicatia ta.

Comments are closed.