Belgia: Un nou Curs Școala Familiei- Pilonii educației copilului tău – Scoala Familiei
Buzău, Curs Complet: Pilonii educației copilului tău
4 aprilie 2018
Hai în TABĂRĂ! 14-20 iulie, Putna -Bucovina
12 mai 2018

Belgia: Un nou Curs Școala Familiei- Pilonii educației copilului tău

Al doilea Curs Complet Școala Familiei începe în Belgia, organizat de Asociațăa Triada în parteneriat cu Școala Familiei.

După primul Curs Complet susținut de formatorii noștri în Belgia părinții, tinerii și pedagogii prezenți au luat contact cu atelierele nostre de bază, axate pe comunicare, gestionarea conflictelor, etapele dezvoltării copilului și alte teme esențiale atât pentru părinți și viitori părinți, cât și pentru specialiștii în educație.

De această dată, în cadrul cursului Pilonii Educației Copilului Tău, formatorii Școala Familiei vor aduce participanților informații și exerciții practice pentru a descurca un nou set de probleme fierbinți și încâlcite din viața de familie și educația copilului.

Cursul, ce de va desfășura în Huldenberg – Loombeek, conține următoarele ateliere:

1. 28 aprilie: Mesaje Mediatice, formator asist. univ. dr.  Veronica Grădinariu

2. 12 mai: Motivația la copii, formator psihoterapeut Maria Magdalena Chipon

3. 2 iunie: 100 de întrebări de parenting, formator actorul Tomu Cristin

4. 9 iunie: Modele Identitare, formator prof Gabriela Alexandru

5. 16 iunie: Despre adolescența copiilor noștri, formator Iulia Țoța

6. 17 iunie: Cum ne creștem fetele?, formator Iulia Țoța

7. 16 iunie: Comunicarea în cuplu, formator prof Grațiela Tulea

8. 30 iunie: Cooperarea la copii și ordinea nașterilor, formator prof Alina Mirică

Pentru mai multe detalii și înscrieri:
scoalafamiliei@triada.be  și 00 32 499 42 71 64 – Delia Lazăr

Tabara Scoala Familiei