Loading Evenimente
Găsește Evenimente

Navigare Vizualizări Eveniment

Evenimente pentru 8 iulie 2017

10:00

Cluj: Adolescența cu bucuriile și provocările ei, grupa 1

8 iulie 17 @ 10:00 - 14:00
Cantina UBB, Complex Studențesc Hașdeu, Strada Bogdan Petriceicu Hasdeu 45
Cluj,

Vă invităm la următorul atelier din cadrul Școlii Familiei- educație pentru părinți, care are tema: „Adolescenta cu bucuriile si provocarile ei". Adolescentul este încercat de tendinţe contradictorii, de îndoieli şi oscilaţii, pe care le administrează cu greu. Adolescenţa devine, astfel, vârsta cea mai conflictuală la nivel interior. Părinţii nu înţeleg împotrivirea copiilor lor, sunt dezamăgiţi din cauză că le sunt înşelate aşteptările, în timp ce, de fapt, aceasta este doar o treaptă către următorul stadiu al maturizării.

Află mai mult »
15:00

Cluj: Adolescența cu bucuriile și provocările ei, grupa 2

8 iulie 17 @ 15:00 - 19:00
Cantina UBB, Complex Studențesc Hașdeu, Strada Bogdan Petriceicu Hasdeu 45
Cluj,

Vă invităm la următorul atelier din cadrul Școlii Familiei- educație pentru părinți, care are tema: „Adolescenta cu bucuriile si provocarile ei". Adolescentul este încercat de tendinţe contradictorii, de îndoieli şi oscilaţii, pe care le administrează cu greu. Adolescenţa devine, astfel, vârsta cea mai conflictuală la nivel interior. Părinţii nu înţeleg împotrivirea copiilor lor, sunt dezamăgiţi din cauză că le sunt înşelate aşteptările, în timp ce, de fapt, aceasta este doar o treaptă către următorul stadiu al maturizării.

Află mai mult »
+ Exportă evenimente